Nezařazené

Zlato se vyplácí


Tak se nám to na našem, a nejen našem trhu docela komplikuje, že? Stačilo pouhých pár měsíců potenciální koronavirové hrozby a ekonomika se propadla z údajně dobrých časů velice hluboko. A spolu s tím mají dnes hluboko i lidé, a to do kapsy. Protože mnozí přišli o příjmy nebo jejich část, a ti zdánlivě šťastnější, jež to nepostihlo, na to doplatili alespoň tím, že se znehodnotily jejich úspory a oni si tak dnes už za své peníze nekoupí ani zdaleka tolik, kolik mohli mít dříve.

zlaté destičky

A hodnota našich peněz i nadále klesá. Protože nikdo neví, co přinesou nejbližší dny a týdny, nikdo netuší, jak dlouho budou problémy trvat, zda se nebudou ještě prohlubovat a nebude docházet k dalším omezením, zda nás naši politici ještě více nezadluží, což se pochopitelně podepisuje i na image státu a ekonomickém stavu.
Chtělo by to najít nějaký způsob, jak své peníze před poklesem jejich hodnoty ochránit. A tento způsob naštěstí existuje. A je jím něco, co může bez obav provozovat jak špičkový finanční expert, tak i někdo, kdo se na trhu s jeho nabídkami neorientuje.

zlatá cihla

Dá se totiž snadno investovat i do zlata. A tento drahý kov je jak známo už od nepaměti zárukou toho, že si člověk hodnotu svého jmění uchová. Protože cena zlata nezávisí na libovůli politiků či bankéřů, ale výlučně na neviditelné ruce trhu.
A proto dnes nákupy zlata raketově rostou. Kdekdo nakupuje zlaté slitky a mince a tím chrání své finance před poklesem jejich hodnoty. Protože zlato je sice někdy dražší a někdy levnější, ale vždy je zárukou toho, že se to, co se do něj investuje, nerozplyne v nenávratnu.
Ti, kdo mají rezervy uložené ve zlatě, vědí, že toto svou hodnotu neztratí. A že se přitom dá kdykoliv lehce a výhodně prodat, pokud budou potřeba peníze. A tím je zlato ideální volbou. Daleko ideálnější než cenné papíry, o nízko úročených účtech pak ani nemluvě.