Na celý život

Nic si v životě snad nepořizujeme na celý život. Je zajímavé, že se ale velice rádi pouštíme do něčeho, čemu se říká manželství, které by právě mělo být na celý život. Musíme zařizovat spoustu věcí, od svatebního oznámení až po hostinu, rezervování restaurace a naplánování obřadu. Tolik starostí. Takže je zajímavé, že se do toho vůbec […]

Nic si v životě snad nepořizujeme na celý život. Je zajímavé, že se ale velice rádi pouštíme do něčeho, čemu se říká manželství, které by právě mělo být na celý život. Musíme zařizovat spoustu věcí, od svatebního oznámení až po hostinu, rezervování restaurace a naplánování obřadu. Tolik starostí. Takže je zajímavé, že se do toho vůbec pouštíme. Je to pevný závazek, který by se neměl měnit a který by právě měl vydržet na celý život podle jistých starodávných tradic. Naštěstí v dnešní době, komu to nevyjde, tak ten to může jednoduše změnit, rozvést se a začít klidně od začátku.

Trocha úvahy

Horší je, když už je to po několika letech a máte k tomu i jiné závazky, nebo když už se to netýká pouze vás. Říkáte si, že je to přece vaše věc a že nikdo do toho nemá co mluvit? To jistě ano, ale co například vaše společné děti? Ty jsou přece nevinné, a jak si myslíte, že na tohle nahlížejí? Ano úplně normálně, ale jaké základy jim dáváte do jejich budoucího života? Takové, že i oni sami budou brát rozvod jako běžnou a normální věc, kterou podstoupí v životě snad každý? 

Na celý život
3 (60%)2